м. Київ. Пам’ятний знак «Еволюція пізнання».

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Плита (Стела),
    • Памятники

Оценка: +5 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаКиевская областьКиїв
Описание

15 листопада 2017 року відбулося урочисте відкриття монументальної композиції “Еволюція пізнання” біля в’їзної брами університету з боку вулиці Янгеля.
Проект реалізовано завдяки співпраці керівництва університету, меценатів і творчого колективу його авторів і фахівців університету, що безпосередньо втілили його у метал та камінь.

Художньо-скульптурна конструкція заввишки 4,7 м “Еволюція пізнання” складається з двох встановлених на циліндричному гранітному постаменті бронзових пілонів пластичної форми, які підтримують  золотисту кулю. Постамент є метафоричним символом дикої Природи. Вивчення її законів – головна мета наукових досліджень у різних сферах. Алегоричним зображенням цих напрямів і є пілони. Вони виростають з каменю й перетинаються у прагненні до сфери – ідеальної геометричної фігури, що втілює істину. Ту істину, яку намагається відшукати та осягнути наука. Тож з пілонів немовби народжується або відкривається сфера нових знань.
Утім, за задумом автора проекту скульптора, заслуженого художника України Анатолія Валієва, просторова композиція може породжувати й інші, найрізноманітніші асоціації і образи. Композицію споруджено коштом випускника КПІ 1992 року, народного депутата України Дмитра Андрієвського, Міжнародного благодійного фонду “Життя з надлишком” та за підтримки члена Спостережної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського Богдана Андрійцева.

Бронзову скульптуру відлито на кафедрі ливарного виробництва чорних і кольорових металів інженерно-фізичного факультету. Безпосередню участь у її виготовленні взяли завідувач кафедри Михайло Ямшинський та учбові майстри Володимир Білозерцев, Микола Кириленко, Валерій Благоверний, Анатолій Хоменко, Михайло Морозов. Гранітний п’єдестал виготовив приватний підприємець Олександр Рачковський. Координатором і керівником проекту був заступник проректора з наукової роботи Віталій Котовський. 

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Проспект Перемоги, 37
Отчёты
Аватар пользователя ганс
1 Фото
ганс
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу