м. Кам’янець-Подільський. Гімназія Славутинської
Mark: +4 / 1 participant / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities
- Ukraine›Khmelnytskyi region›Кам'янець-Подільський
Description
На початку буремного ХХ ст. у Кам’янці-Подільському з’явилася «Славутинка» – приватна жіноча гімназія Степаниди Славутинської – випускниці історико-філологічного відділення Вищих жіночих курсів у Києві, що на той час давали дуже високу освіту. Навчальний заклад став наймолодшою жіночою гімназією в місті. Заняття в новому закладі розпочалося 1 (14) вересня 1901 р. Спочатку це було училище, а з 1903 р. - прогімназія. І тільки за розпорядженням міністра народної освіти від 31 травня (13 червня) 1905 р. заклад набув статусу повної жіночої гімназії.
З 1 серпня 1905 р. гімназія переїхала в новий триповерховий будинок-особняк, спеціально призначений для навчального закладу і розташований в найкращій, з точки зору гігієни, частині міста. Стояв будинок на розі Петербурзької та Дівочої вулиць (тепер – Лесі Українки та Володимира Гагенмейстера), мав закрите подвір’я з фруктовим садом – улюбленим місцем прогулянок і відпочинку гімназисток. Будинок належав адвокатові при окружному суді Данилу Бабичеву.
Якщо 1902 р. у «Славутинці» навчалося 32 дівчини, то 1908 р. – 310. У гімназії було 7 основних класів, а також підготовчий. 1907 р. з’явився перший паралельний клас. Вік гімназисток був від 9 до 20 років. Плата за навчання становила від 60 до 100 крб. Гімназистки носили сукні ніжно-фіолетового кольору, за це їх називали «фіалочками». Крім класів, у гімназії були (за станом на 1910 р.): на першому поверсі – фізичний кабінет, кімната для сніданків, кабінет лікаря, на другому – учительська, зал для відпочинку, на третьому – кабінет і квартира начальниці, бібліотека.
Заклад, заснований і очолюваний Степанидою Славутинською, проіснував 20 років. 1921 р. жіночу гімназію Славутинської та чоловічу російську гімназію об’єднали в XI змішану єдину трудову школу. Спочатку жіноча гімназія, згодом трудова школа, навчальний заклад №5 для дівчат, з 1961 року – школа-інтернат №2, з 2014 року «Славутинка» повернула собі давню назву, і сьогодні це спеціалізована школа для обдарованих дітей з поглибленим вивченням іноземної мови з першого класу і інформатики – з п’ятого. Останнім часом «Славутинка» стрімко набирає статусу одного з найкращих навчальних закладів міста.
How to get to the point:
вул. Лесі Українки, 73
Reports
- olanko's blog
- Login or register to post comments
- 231 reads